«  Травень 2016  »

Головна » 2016 » Травень » 2 » Конкурс "Благовіст"
Конкурс "Благовіст"
Щорічно творчі учні школи представляють на цей традиційний конкурс унікальні пасхальні вироби, що дивують своєю оригінальністю, творчим задумом та різноманітністю. Виконані з великою любов’ю, вони несуть в оселю радість, добро, надію. Центральне місце на виставці займає писанка - це символ життя, весни та сонця.
Участь у конкурсі дає змогу школярам розкрити свої таланти, уміння, можливість доторкнутися до чарівного світу мистецтва. Конкурс «Благовіст» направлений на вивчення та збереження народних традицій. Представлені учнями оригінальні композиції, пасхальні кошики, віночки, гніздечка, писанки та крашанки зі штучного та природного матеріалу, показали високий рівень майстерності, працелюбства, творчої уяви та фантазії дітей.

В Україну свято Благовіст (7 квітня) прийшло з утвердженням християнства, проте в подальшому народні язичницькі традиції продовжують співіснувати з християнським святом. В народі одержало назву «третьої зустрічі весни» (після Стрітення і Сорока Мучеників). Вважається, що весна в цей день остаточно поборола зиму, Бог благословляє землю і відкриває її для сівби. За народними уявленнями, лише після Благовіщення можна було розпочинати польові роботи. Раніше ж «турбувати» землю вважалося великим гріхом.
До цього свята лелеки зазвичай прилітали з вирію та починали вити гнізда. Існувало повір'я, що на Благовіщення відкривалася земля і з неї виповзали змії, вужі та інші плазуни.
У цей день здавна існував звичай випускати на волю пташок: «Щоби співали на волі, Бога прославляли та просили щастя-удачі тому, хто їх випустив». Господар випускає на волю, на сонце також всіх тварин, навіть пса і кота виганяє на подвір'я — «щоб чули весну і самі про себе дбали». Пасічники цього дня виставляють на двір вулики. У церкві цього дня святять проскури. Потім пасічник проскуру кришить та висипає її у мед, «щоб бджоли роїлися», а сівач змішує з землею та сіє по чотирьох кутах ниви — «щоб дощова хмара ниви не минала»; проскуру заривають у землю, «щоб град посіву не побив». Український народ особливо шанує свято Благовіщення і суворо забороняє всяку працю того дня: за його думкою навіть птиця на Благовіщення святкує, гнізда не робить.
Вважалося, що, коли на Благовіщення, йдучи по воду, дівчина знайде квітку первоцвіту, цього літа вона вийде заміж. Пролісок, що знайдуть на Благовіщення, віщує щастя. Якщо вмитися водою, в яку покладеш цей пролісок, — будеш вродливою. Крім того для українського селянина, за народною символікою, Благовіщення віщує, і тому з ним в'яжеться багато прикмет: яка погода на Благовіщення, така й на Великдень буде. Якщо на Благовіщення дощ іде, то добре вродить жито. Якщо на Благовіщення вже сидять бузьки на яйцях, весна буде тепла.
Переглядів: 126 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0